Lokalizacja ratunkowa

PKRM - Pomagamy osiągnąć więcej z dostępnych technologii komunikacyjnych

Lokalizacja ratunkowa


System alarmowyMonitoring

 

Często w budynkach z uwagi na grubość murów występują martwe strefy dla sygnału GSM. Dzięki wstawieniu femto komórki w taką strefę np. piwnica, klatka schodowa, garaż podziemny nie tylko poszerzamy strefę sygnałową dla telefonu ale również zwiększamy możliwość uzyskania pomocy.

W sytuacji zagrożenia zazwyczaj bardzo trudno określić jest ile dokładnie osób znalazło się w niebezpieczeństwie. Osoby nieprzytomne, unieruchomione czy też ranne nie są w stanie wezwać pomocy przy użyciu telefonu komórkowego. Zaś służby ratownicze muszą się poruszać po omacku po zadymionych korytarzach. Dzięki sieci femto komórek rozmieszczonej w budynku można określić nie tylko przybliżoną ilość osób i ich położenie ale również określić kim te osoby są personalnie. Jest to istotne w przypadku weryfikacji danych o osobach zagrożonych - gdy właściciel telefonu jest bezpieczny a jedynie pozostawił swój aparat w miejscu objętym ewakuacją.

Rozwiązanie jednocześnie wspomaga uzyskanie pomocy przez osoby tego potrzebujące oraz zmniejsza czas na jaki narażone są służby ratunkowe przeszukujące np. płonące wielko-powierzchniowe budynki.