75% smartfonów będzie regularnie łączyć się z sieciami Wi-Fi

PKRM - Pomagamy osiągnąć więcej z dostępnych technologii komunikacyjnych

75% smartfonów będzie regularnie łączyć się z sieciami Wi-Fi

75% smartfonów będzie regularnie łączyć się z sieciami Wi-Fi

Według badań Cisco Internet Business Solutions Group (IBSG), w ciągu dwóch najbliższych lat ponad 75% smartfonów będzie regularnie łączyć się z sieciami Wi-Fi, zaś ich użytkownicy będą korzystać z tego standardu przez połowę czasu, jaki spędzają w Internecie.

Zdaniem ekspertów z IBSG, operatorzy mobilni mogą przenieść do Wi-Fi nawet do 30 % ruchu w swoich sieciach, uzyskując z tego tytułu znaczne oszczędności. Rosnąca liczba mobilnych urządzeń obsługujących Wi-Fi w połączeniu z coraz większą liczbą publicznych hotspotów doprowadzi do sytuacji, w której Wi-Fi stanie się dominującym standardem łączności dla smartfonów.

Do niedawna większość inżynierów i menedżerów związanych z rynkiem technologii mobilnych postrzegało Wi-Fi jako "biedniejszego kuzyna" licencjonowanych rozwiązań komunikacji mobilnej. I z pewnością nigdy nie widzieli żadnej roli dla Wi-Fi w kontekście sieci mobilnych i swojej branży. Eksplozja mobilnego transferu danych zmieniła tę sytuację. Większość operatorów mobilnych zdaje sobie obecnie sprawę, że Wi-Fi offloading może, i musi, pełnić istotną rolę w zapobieganiu przeciążeniom sieci i niezadowoleniu klientów - mówi Marcin Wawrzyński, z Cisco Systems Polska.

Źródło: Cisco

Artykuł pochodzi z serwisu telepolis.pl i jest dostępny pod linkiem.